Lopta v pohybe – Všetci v pohybe

Na univerzite v Quebecu si vyšpecifikovali základné otázky: Keď je beh najjednoduchší a najprístupnejší, ako ho spraviť zábavným? Aká má byť aktivita, ktorá by bola zábavná a nestresujúca? Akú aktivitu spraviť, aby bola motivujúca pre celý kolektív? A v neposlednom rade aby nebola náročná na technické vybavenie a dala sa využiť v školskej výučbe. Výsledkom ich práce je KIN-BALL, ktorý chceme šíriť v rámci programu rozvoja pohybovej gramotnosti detí a mládeže aj na Slovensku.

Lekári, ale aj učitelia telesnej výchovy na Slovensku upozorňujú na znižovanie pohybovej gramotnosti detí a mladých ľudí. Chýba motivácia venovať sa pohybovým aktivitám. Hodiny telesnej výchovy sú často z pohľadu detí nezáživné a deti sa žiaľ, aj s pomocou rodičov, vyhýbajú aktívnemu športovaniu. Kin-ball alebo v preklade „lopta v pohybe“ dáva možnosť zapojiť do hry tri štvorčlenné družstvá.

Radi by sme Vám ponúkli ukážkovú hodinu pre deti a pedagógov na vašej škole. Prezentácie realizujeme vďaka našim sponzorom a partnerom.

Základy hry sa dajú naučiť za 15 minúť a deti a mládež sa môžu na vlastnej koži presvedčiť, že pohyb môže byť aj zábavný. Každý člen družstva musí byť aktívny až 72 % hracieho času. Zaujímavosťou kin-ballu je aj fakt, že prehra je menej frustrujúca, pretože pravidlá neumožňujú útočiť na družstvo s najnižším počtom bodov. Tento nový šport bol pôvodne určený pre ZŠ a SŠ. Jeho univerzálnosť však zapája aj celé rodiny a starších ľudí. Kin-ballom chceme prispieť k zatraktívneniu telesnej výchovy na školách a k zlepšeniu pozície učiteľov telesnej výchovy.
Hru zvládajú deti od 10 rokov. Pre mladších máme množstvo hier a súťaží, pri ktorých sa zoznamujú zábavným spôsobom s loptou a jej vlastnosťami.

Všetky potrebné informácie, pravidlá, metodiku a krátke inštruktážne videá nájdete na tejto webstránke.

Pre pedagógov, ktorých tento šport zaujme ponúkame akreditované školenie.

Počas ukážkovej hodiny Vám vysvetlíme Základné princípy a stručné pravidlá Kin-ballu.

V prípade záujmu nás prosím kontaktujte: info@kin-ball.sk