Metodická kniha – „Kin-ballový trénink“

V roku 2014 bola vydaná metodická kniha „Kin-ballový trénink“ pre trénerov, inštruktorov a učiteľov telesnej výchovy.

Metodická kniha – „Kin-ballový trénink“Metodická kniha – „Kin-ballový trénink“

Po mnohých rokoch skúsenosti trénerskej práce, organizácie prípravných kurzov a seminárov pre hráčov a trénerov, vznikla potreba zjednotiť spôsoby rozcvičenia, spôsoby nácviku hier, technických a taktických prvkov. Taký bol cieľ a zmysel vzniku tejto knihy, ktorá bude vaším sprievodcom pri zvládaní náročnejších úsekov hry a zároveň ponúkne pomoc pri plánovaní výukových kurzov, ktoré sa ľahko dajú nastaviť pre rôzne úrovne hry.

Obsah knihy je praktickým návodom pre začínajúcich trénerov a učiteľov telesnej výchovy na základných školách, a zároveň užitočnou pomôckou pre skúsených trénerov súťažných tímov.

Jedná sa o preklad francúzskeho originálu, ktorý napísala Nathalie LeBlanc pre potreby Quebeckej Kin-ballovej federácie. Na takmer dvesto stranách nájdete pedagogické postupy, zábavné rozcvičky, špeciálne cvičenia, techniky, taktiky a množstvo ďalších materiálov, ktoré pomôžu pri plánovaní kurzov pre rôzne úrovne hry od začiatočníkov až po pokročilých hráčov. Knižka taktiež obsahuje veľa hier z nich asi dvadsať už bolo predstavených v Metodických materiáloch. Teraz budete môcť k obľúbeným hrám, medzi ktoré patrí Buldog, T Rex mama, Indiana Jones alebo Kovboj pridať ďalších viac ako stopäťdesiat nových hier.

Autor: Nathalie LeBlanc
Preklad z francúzskeho originálu do češtiny: Adéla Paurová
Počet strán: 194
ISBN 978-80-260-6759-7
Vydal: Český svaz Kin-ballu v spolupráci s Českou asociací Sport pro všechny, 2014
Jazyk: čeština

Cena pre Slovensko: 9,50 € + poštovné a balné

Predaj tejto knihy pre Slovensko zabezpečuje IMA – Ideálna mládežnícka aktivita.
V prípade záujmu o knihu píšte na adresu:  ima@ima.sk